Jõuluehe 2016

Kõik meie tööd said edasi II vooru, kus otsustati: Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus HITSA valis välja Voore Põhikooli, Järva-Jaani Gümnaasiumi ja Aravete Keskkooli, kes saavad valida ProgeTiigri programmist endale sobiva töötoa, mida tullakse teie kooli läbi viima. Koolitusse kaasatakse nii õpilasi kui õpetajaid.

3D jõuluehe 2016 tööde esitamine.

3d disainimisega alustasime IT tundides novembri kuu alguses.  Programmiks sai valitud 123D Design. Ehteid disainisid kõik III ja IV kooliastme õpilased. Õppisime programmi kasutama kolme tunni vältel. Esimese tunnis sai õpitud hulknurgast tegema tähte ja vormima saadud tähest seest tühja vormi (trim, extend ja offset käsud). Teises tunnis püüdsid usinad õpilased disainida lumehelvest. Kasutati nii peegeldust (mirror käsk) kui ka osade lisamist (pattern käsk) . Lumehelbed said imelised. Möödalask disainimisel tekkis lumehelveste paksuse määramisel. Enamus helbeid said paksuseks 2 mm (õpetaja möödalask). Kolmandal tunnil püüti siis disainida erinevaid kujundeid: lumememmed, karud, kassid, kuused, jänesed, jõulukellad jne. Neist kujunditest tekkisid erinevad piparkoogi vormid ja ka ehted, mida võiks siis riputada ka kuusepuule.

Kunsti õpetaja Maris haaras ka kinni võimalusest tegeleda kokanduse tunnis 3D disainiga. Nii jõudsid III kooliastme poisid kahel tunnil IT klassi disainima piparkoogi vorme ja puslesid.

Kahjuks saime printimisega alustada alles novembri lõpus, siis valmistöid tähtajaks sai vähe. Kuid välja sai valitud ikka parimad.

Kuna kõik õpilased pidid oma tööd esitama õpetajale *stl failina, pole konkurssile esitada originaalfaili *123.dx  kujul.

Parimad ja põnevamad tööd on aga lisatud blogisse lehele “sügis 2016”. Pilte IT klassist ja tööde valmimisest on leitavad kodulehelt.

Esitatud tööd konkurssile on blogisse lisatud antud lehel nimeliselt. (Lisatud *stl fail ja väljaprinditud tööst pildid).